Gdzie na narty/sanki w okolicach Wrocławia, gdzie jest śnieg?

Gdzie na narty/sanki w okolicach Wrocławia, gdzie jest śnieg?

22 stycznia, 2020 Wyłączono przez admin

Zima w tym roku nie rozpieszcza, szczególnie miłośników białego szaleństwa. Sprawdzamy gdzie można wybrać się na narty lub sanki w okolicach Wrocławia.

Ski Arena Wrocław

Pierwsza propozycja nie ma nic wspólnego ze śniegiem lecz pozwala na szusowanie na nartach i snowboardzie. W połowie grudnia otwarto we Wrocławiu sztuczny stok narciarski Ski Arena Wrocław. Jest to jednak symulator stoku narciarskiego o wymiarach 12x6m. Pozwala na doskonalenie umiejętności i jest czynny cały rok.

Snow & Ski by Machnice

W odległości ok. 15 km od Wrocławia w górach trzebnickich znajduje się ośrodek Snów & Ski by Machnice. Można tam skorzystać z 300 metrowego wyciągu talerzykowego i 100 metrowej taśmy. Stoki charakteryzują się raczej niskim stopniem trudności dlatego są idealne dla dzieci i początkujących, a także saneczkarzy. Co ważne w Machnicach działa system sztucznego naśnieżania, wystarczy kilka dni mroźnej pogody, aby stoki zostały przygotowane do jazdy. Niestety w tym roku z racji pogody ośrodek nie był jeszcze uruchomiony.

Rzeczka i góry Sowie

Góry Sowie to najbliższe miejsce od Wroclawia w którym aktualnie można spotkać śnieg – znajdujace się w odległości ok. 70km. Sytuacja jednak zmienia się dynamicznie więc należy na bieżąco sprawdzać warunki narciarskie. W ośrodku w Rzeczce dostępnych jest kilka stoków o różnych stopniach trudności, a najdłuższy z nich ma ok. 540m. Pozwala to już na wyszalenie się na stoku. Dodatkowo góry Sowie zapewniają atrakcyjne widoki i szlaki turystyczne.

Pozostałe lokaliacje

Powyższe lokalizacje to najbliższe Wrocławia tereny gdzie znajdziemy śnieg i będziemy mogli oddać się białemu szaleństwu.

Pozostałe lokalizacje godne polecenia, jednakże trochę dalej niż 1,5h godziny jazdy to m.in. Szklarska Poręba, Zieleniec, Szczyrk oraz czeskie ośrodki takie jak Pec pod Snezkou, Cerna Hora, Spindlerowy Młyn.

Znasz jakieś ciekawe miejscówki na narty/sanki w okolicach Wrocławia? Daj nam znać w komentarzu.