Czyszczenie i konserwacja wentylacji w mieszkaniu Wrocław

11 marca, 2016 Wyłączono przez admin

Nasza wentylacja działa sprawnie wyłącznie wtedy, gdy utrzymujemy ją w odpowiedniej czystości, dlatego też od czasu do czasu należy zadbać o jej odpowiednią konserwację. Na szczęście utrzymanie wentylacji w naszym mieszkaniu nie jest zadaniem trudnym, czasochłonnych i kosztownym. Raz do roku możemy samodzielnie usunąć wszelkie nieczystości i wymienić stare filtry w rekuperatorze. Pamiętać musimy jednak o tym, że przeglądy profesjonalnych urządzeń i nowoczesnych instalacji wentylacyjnych lepiej jest powierzyć fachowcom. Profesjonalne czyszczenie wentylacji może kosztować od kilkuset do nawet 2000 zł.

Po co czyścić wentylację

Odpowiednie czyszczenie oraz prawidłowa konserwacja wentylacji, pomoże nam zachować zdrowe i czyste powietrze w naszym mieszkaniu. Sprawna wentylacja zmniejsza również ryzyko powstawania alergii, nudności, zmęczenia oraz częstych bólów głowy. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które mają problemy z podrażnieniem oczu i katarem. Konserwacja wentylacji pozwoli nam również zminimalizować ryzyko pojawienia się pożaru.

pobrane

Kiedy dokonywać konserwacji wentylacji

Specjaliści od wentylacji zalecają, aby szkodliwe substancje oraz wszelkie niebezpieczne zanieczyszczenia usuwać z instalacji wentylacyjnych przynajmniej raz na dwa lata. Częstotliwość konserwacji jest tak naprawdę w dużej mierze zależna wyłącznie od ilości zanieczyszczeń, dlatego też jeżeli nasza wentylacja jest bardzo zanieczyszczona, to warto dokonywać zdecydowanie częstszej konserwacji.

Jak przebiega konserwacja w mieszkaniu

Przed dokonaniem czyszczenia konserwacji, musimy najpierw odpowiednio zabezpieczyć wszystkie urządzenia i meble w naszym domu. Następnie musimy zdjąć wszystkie klapy rewizyjne i precyzyjnie dokonać czyszczenia kanałów, za pomocą specjalnych szczotek. Kolejnym bardzo istotnym krokiem jest oczywiście odpowiednia dezynfekcja, dlatego też warto zainwestować w wysokiej jakości środki chemiczne zalecane przez PZH. Kolejny krok polega na dokładnym sprawdzeniu wszystkich kanałów po czyszczeniu i odpowiednia regulacja naszej wentylacji. Na samym końcu musimy również sporządzić odpowiednią dokumentację.

Więcej informacji na stronie Sklep Kratki.