Jak zadbać o mały ogródek – usługi ogrodnicze

Jak zadbać o mały ogródek – usługi ogrodnicze

11 marca, 2016 Wyłączono przez admin

Urządzenie małego ogródka wymaga od nas sporego wysiłku i wcale nie jest to zadanie takie proste, jakby mogło wydawać nam się na pierwszy rzut oka. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach, to zawsze możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które oferują kompleksowe usługi ogrodnicze w bardzo przystępnej cenie. Na naszym rynku jest wielu uzdolnionych projektantów ogrodów, dzięki czemu nie będziemy mieli żadnych problemów z wyszukaniem odpowiednich usługodawców.

Jakie rośliny do małego ogródka

Jak łatwo się domyśleć aranżacja ogrodu to przede wszystkim wybór odpowiednich roślin. Urządzając swój własny ogród, musimy pamiętać o tym, że będziemy musieli go również systematycznie pielęgnować, dlatego też warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiednich roślin. W niewielkich ogrodach najlepiej oczywiście sprawdzą się typowe rośliny ogrodowe. W pierwszej kolejności powinnyśmy rozglądać się za roślinami z bardzo drobnym ulistnieniem, które mają również niewielkie, ale za to bardzo liczne kwiaty. Do aranżacji niewielkich ogrodów warto sięgnąć również po popularne pnącza, które zajmują bardzo niewiele miejsca i co najważniejsze tworzą przepiękne zielone parawany.

small-garden

Najważniejsze detale

W aranżacji niewielkich ogrodów największą rolę pełnią poszczególne detale, które są w stanie całkowicie odmienić oblicze naszej posesji. W dzisiejszych czasach bardzo dobrze sprawdzają się ozdobne donice, pojemniki oraz specjalne skrzynki na rośliny. Projektując swój ogródek, warto również dokładnie rozplanować ustawienie mebli ogrodowych, zwłaszcza jeżeli planujemy utworzyć dodatkowy kącik na grilla. Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, aby wszystkie elementy naszego ogrodu były ze sobą spójne. Jeżeli chcemy podziwiać nasz ogródek również nocą, to warto zainwestować w nowoczesne oświetlenie.

Koszty urządzania ogrodu

Jak łatwo się domyśleć koszt urządzenia ogrodu zależy przede wszystkim od jego wielkości, jakości wykorzystanych materiałów oraz od złożoności prac. Ceny za usługi ogrodnicze w naszym kraju mogą być bardzo różne, ponieważ zależą od wielu czynników. Koszt urządzenia ogrodu powinien nas wynieść średnio 20–40 zł/m2. Cena ta obejmuje projekt ogrodu oraz profesjonalne wykonanie zieleni.

Więcej informacji na stronie Usługi ogrodnicze Wrocław.