Jak dojechać do cmenarzy we Wszystkich Świętych [zmiana organizacji ruchu]

Jak dojechać do cmenarzy we Wszystkich Świętych [zmiana organizacji ruchu]

20 października, 2020 Wyłączono przez admin

Jak dojechać do Wrocławskich cmentarzy 1 listopada we Wszystkich Świętych – uwaga czekają nas utrudnienia w ruchu samochodów oraz zmiany w komunikacji miejsckiej. Czy cmentarze będą w tym roku otwarte?

Wszystkich świętych przypadający w tym roku w niedzielę to dla wielu polaków dzień odwiedzin cmentarzy, zadumy i refleksji. 1 listopada tłumnie udajemy się na cmentarze w celu celebracji tego święta. Sprawdź jak dojechać do cmentarza we Wrocławiu i jakie utrudnienia nas czekają. A może czeka nas zamknięcie cmentarzy w tym roku?

We Wrocławiu działa kilkadziesiąt nekropolkii, główne i największe z nich to:

 • cmentarz Osobowicki,
 • cmentarz Grabiszyński,
 • Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida,
 • Św. Rodziny przy ul. Smętnej,
 • Św. Ducha przy ul. Bardzkiej,
 • cmentarz przy ul. Złocieniowej,
 • cmentarz przy ul. Jerzmanowskiej,
 • cmentarz przy ul. Trzmielowickiej,
 • cmentarz przy ul. Zabrodzkiej,
 • cmentarz przy ul. Gorlickiej,
 •  cmentarz przy ul. Działkowej,
 • cmentarz przy ul. Kiełczowskiej,
 • cmentarz przy ul. Brodzkiej.

Przy w większości z tych cmentarzy czekają nas objazdy i utrudnienia w ruchu, w większości przypadków nie podjedziemy w pobliże głównego wejścia, a na zorganizowane w pobliżu parkingi. Jak co roku na miejsca parkingowe będą kierować nas znaki i odpowiednie służby.

I tak dla cmentarza Osobowickiego dla potrzeb komunikacji indywidualnej zorganizowany zostanie parking na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej.

Cmentarz Grabiszyński – parking przy ulicy Klecińskiej – parking bezpłatny na terenie firmy FAT parking ogólnodostępny, przy ulicy Ostrowskiego – parking na terenie TWINS – płatny, przy ulicy Ostrowskiego – parking na terenie WBCO – bezpłatny.

Cmentarz św. Ducha przy ul. Bardzkiej – parking płatny na terenie przy ulicy Buforowej 2.

Cmentarzu przy ul. Kiełczowskiej – zmiana organizacji ruchu od ulicy Kiełczowskiej do Bierutowskiej, z możliwością jednostronnego parkowania.

Pozostałe cmentarze – w dniach 31.10 oraz 01.11 wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się poazdów w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarzy, na chwilę obecną brak informacji o poszczególnych reorganizacjach ruchu, należy się jednak spodziewać utrudnień.

Komunikacja zbiorowa – jak co roku zostaną uruchomione dodatkowe połączenia w okolice cmentarzy:

29, 30, 31 października oraz 1 i 2 listopada na cmentarze dojedziemy specjalnymi tramwajami:

E1: Oporów – Grabiszyńska – Osobowicka – Osobowice. Kursuje 29,30 i 31 października oraz 1 i 2 listopada.
E2: Krzyki – Powstańców Śl. – cmentarz Osobowicki – Osobowice. Kursuje 29, 30 października oraz 1 listopada.
E3: Sępolno – Mickiewicza – most Szczytnicki – Nowowiejska – pl. Staszica – Osobowice. Kursuje 29, 30 i 31 października oraz 1 listopada.
E4: Kromera – Jedności Narodowej – pl. Bema – pl. Staszica – Osobowice. Kursuje 29 i 30 października i 1 listopada.
E5: Biskupin – rondo Reagana – most Pokoju – Kazimierza Wlk. – Pomorska – pl. Staszica – Osobowice. Kursuje 29 i 30 października i 1 listopada
E6: Sępolno – most Szczytnicki – most Pokoju – pl. Do-minikański – pl. Legionów – Grabiszyńska. Kursuje 29 i 30 października i 1 listopada
E8 Plus: Gaj – Świeradowska – Borowska – pl. Dominikański – Grodzka – most Uniwersytecki – pl. Staszica – Osobowice. Kursuje 29, 30 i 31 października i 1 listopada
E9: Opera – Świdnicka – Powstańców Śl. – Grabiszyńska (cmentarz) – Hallera – Powstańców Śl. – Piłsudskiego – Kołłątaja – Teatralna – Opera. Kursuje 29, 30 i 31 października i 1 listopada.

Zalecamy korzystanie z komunikacji zbiorowej oraz taksówek, w związku ze szczególną sytuacją wywołaną epidemią COVID-19 apelujemy również o odwiedzanie grobów w dni poprzedzające oraz po święcie zmarłych.

Czy zamkną cmentarze na Wszystkch Świętych?

Na chwię obecną źródła rządowe nie potwierdzają takich doniesień, aktualizacji w tej sprawie możemy spodziewać się wkrótce.