Polerowanie lakieru samochodowego – co daje?

22 października, 2020 Wyłączono przez admin

Polerowanie lakieru samochodowego co to jest, jak się wykonuje? Czy polerowanie jest bezpieczne dla lakieru? Jak polerować samochód?

Polerowanie lakieru samochodowego to proces polegający na ścięciu minimalnej warstwy wierzchniej bezbarwnego lakieru który położony jest na wlaściwą powłokę lakierniczą auta. Dzięki wypolerowaniu lakieru usunięte zostają minimalne rysy i uszkodzenia. Wypolerowana karoseria pozbawiona mikrorysek oraz większych zarysowań daje olbżymi efekt wizualny. Auto wygląda na dużo nowsze i zadbane niż przed zabiegem polerowania lakieru.

Jak polerować lakier w samochodzie?

Polerowanie lakieru to zabieg wymagający pewnego doświadczenia i obycia ze sprzętem. Nie ma jednak, żadnych przeszkód, aby przeprowadzić taki proces samemu. Warto jednak mieć na uwadze, że należy dokonywać go bardzo ostrożnie, tak, aby np. nie przypalić lakieru lub nie spolerować zbyt grubej warstwy. Niestety są to uszkodzenia nie odwracalne i wiążą się z lakierowaniem całego elementu. Warto więc pierwsze próby wykonywać na elementach lakierniczych które nie będą przez nas używane – np. maska samochodowa ze szrotu.

Do polerowania lakieru potrzebna nam będzie polerka, pady oraz pasty – ich producenci oferują w sprzedaży szeroką gamę produktów do różnych zastosowań.

Polerować samemu czy zlecić profesjonaliście?

Jeżeli dysponujemy odpowiednimi zasobami czasu na nauke, a także lubimy tego typu prace przy aucie – nic nie stoi na przeszkodzie. W innym przypadku jednak lub jeżeli posiadamy auto o znacznej wartości – lepiej zdać się na profesjonalistów. W tym przypadku z pomocą przyjdzie nam firma APJGarage – oferująca profesjonalne polerowanie lakieru w Warszawie i okolichach – zawsze korzystałem z ich usług i śmiało mogę ich zarekomendować.

Po wykonaniu polerowania lakierem warto go dodatkowo zabezpieczyć. Można to zrobić dedykowanym woskiem lub powłoką ceraiczną. Innym ciekawym rozwiązaniem dającym dużą efektywność ochronną jest oklejanie samochodu folią ochronną. Rozwiązanie to pozwoli zabezpieczyć auto nie tylko przed ponownym porysowaniem, ale taże przed uszkodzeniami takimi jak np. piasek czy drobne kamienie.