9.4 C
Wrocław
poniedziałek, 18 października, 2021

Nowa nawierzchnia asfaltowa na ul. Granitowej / Wojszyce

Na ulicy Granitowej na osiedlu Wojszyce trwają aktualnie prace związane z remontem nawierzchni. Dotychczasową szutrową nawierzchnię zastąpi asfalt co pozwoli na lepszą komunikację na osiedlu Wojszyce.

Ulica granitowa po latach doczekała się asfaltowej nawierzchni, remont związany jest z budową osiedla bliźniaków i domków jednorodzinnych realizowanych przez dewelopera TPR. Dotychczasowa szutrowa droga nie pozwalała na płynne przemieszczanie się w tym rejonie, dodatkowo wzdłuż ulicy powstaną chodniki, co przyczyni się do bezpieczeństwa pieszych.

Co ciekawe nie wszyscy, a szczególnie mieszkańcy ul. Granitowej wcale nie są zadowoleni z remontu. Na dyskusjach internetowych często padają obawy, że droga stanie się alternatywą dla dziurawej ul. Pawiej, a przed domami mieszkańców będzie panował ciągły ruch. Sytuację dodatkowo może pogorszyć planowany remont ulicy Asfaltowej, która połączy Wojszyce z Jagodnem.

Obawy te zresztą są jak najbardziej słuszne, a to głównie za sprawą szkoły na ul. Asfaltowej, do której będą uczęszczać dzieci z Jagodna. Jak widać planowanie urbanistyczne to nie najlepsza strona włodaży Wrocławia.

Na chwilę obecną asfalt gotowy jest do wysokości ul. Marmurowej, wkrótce ma nastąpić budowa dalszej części nawierzchni.

zdjęcie pobrane z grupy Facebookowej Osiedle Wojszyce
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img
Bądź na bieżąco z wydarzeniami we Wrocławiu.
Polub nas na Facebook`u!

X zamknij
thanks! click to close