Warsztaty dla mam i dzieci we Wrocławiu

13 kwietnia, 2015 0 przez admin

Metody wychowawcze praktykowane w przeszłości znacznie różnią się od tych, które stosujemy dziś. Współcześnie wychowujemy swoje pociechy bardziej świadomie, dowodem czego są warsztaty dla mam i dzieci, które cieszą się coraz większą popularnością.

Pojawienie się na świecie dziecka to wielkie szczęście, ale również wielkie zmiany szczególnie w życiu kobiety. Wraz z narodzinami maleństwa przychodzi strach i wiele obaw – warsztaty mają na celu rozwianie wątpliwości związanych z rodzicielstwem. Zajęcia prowadzone są zarówno z myślą o świeżo upieczonych mamach z dziećmi do 1 roku życia, jak i o rodzicach przedszkolaków. Podczas spotkań rodzice poznają potrzeby dziecka w poszczególnych etapach rozwojowych i uczą się odpowiednio je zaspokajać. Dyskutuje się na tematy dotyczące zmian, jakie zachodzą w rodzinie po narodzinach maleństwa, o uczuciach rodziców i dziecka, smutkach i radościach rodzicielstwa, a także o stawianiu granic, karaniu oraz zachęcaniu do samodzielności. Uczestniczący w zajęciach warsztatowych rodzice mają możliwość wymiany doświadczeń, nabycia nowych umiejętności z zakresu wychowywania dziecka oraz nawiązywania z nim prawidłowych relacji. Dla dzieci jest to z kolei czas dobrej zabawy w gronie rówieśników, która rozwija, wykształca w nich dobre postawy oraz pomaga w adaptacji w nowym otoczeniu.

Świadomość własnych kompetencji rodzicielskich ma istotny wpływ na to, jak postępujemy z dzieckiem – pamiętajmy, że świadomy rodzic to mądry rodzic.