Wrocław miasto spotkań!

17 lutego, 2015 0 przez admin

„Wrocław miasto spotkań” to oficjalne hasło promocyjne Wrocławia, przyjęte uchwałą rady miasta. Od jakiegoś czasu największe polskie miejscowości, a w ślad za nimi również te mniejsze upodobały sobie tworzenie sloganów promujących zalety najbliższych ich okolic.

Z punktu widzenia marketingowego takie hasła to bardzo dobre posunięcie, dzięki niemu istnieje możliwość podkreślenie zalet danej miejscowości, oczywiście pod warunkiem gdy hasło jest dobrze dobrane.

I jak to w życiu hasła są lepiej i gorzej dobrane, nierzadko miasta/regiony zatrudniają specjalistyczne agencje marketingowe do opracowania sloganu, te gminy których nie stać na zatrudnienie agencji muszą liczyć na burze mózgów własnych urzędników. A że jakie mózgi takie burze wśród haseł można znaleźć kilka kwiatków.

Można powiedzieć, że wszystko zależy od interpretacji, ale niektóre hasła brzmią lepiej inne gorzej.

Jak zwykle dostaje się Wałbrzychowi w rankingu „Rz” wypadł katastrofalnie i nie dziwo – miasto kojarzone głównie z dziurawymi drogami, biedaszybami i kupowaniem głosów w wyborach, ma hasło „Wałbrzych – zielone miasto.” Podobno mają zmieniać na „miasto MTB” tak czy inaczej raczej ciężko będzie im wymyślić coś pasującego, ale trzymamy kciuki. Osobiście sugerowalibyśmy nic na wyrost.